CRUELTY FREE

ZNAK CRUELTY FREE - Leaping Bunny/PETA

BUAV
Logo BUAV (Brytyjskie Stowarzyszenie Przeciw Wiwisekcji) mówi nam o tym, że żaden z kosmetyków nim opatrzonych ani żaden ze składników użytych do jego produkcji nie był testowany na zwierzętach.
Organizacja działa od 1898 roku. Od czerwca 2015 działa pod nazwą Cruelty Free International.

Logo "Leaping Bunny" (Skaczący króliczek) jest jedynym międzynarodowym symbolem, który zapewnia przestrzeganie najsurowszych standardów dotyczących wykorzystywania zwierząt do testów.
By firma mogła wykorzystywać powyższe logo musi poddać się rygorystycznym kontrolom certyfikującym, które potwierdzą fakt, że zwierzęta nie są wykorzystywane do testowania produktu ani jego składników.

Cruelty Free
PETA - People for the Ethical Treatment of Animals (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) to międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt.

PETA prowadzi listę firm, które nie testują swoich produktów lub półproduktów na zwierzętach. Lista jest uaktualniana i znajdujące się na stronie organizacji PETA.

The Leaping Bunny vs. PETA
Obie organizacje mają listy okrutnych kosmetyków i marek produktów domowych, jednak jedna z nich jest bardziej wiarygodna od drugiej.
Można zauważyć, że lista Bunny Leaping jest znacznie mniejsza niż PETA. To dlatego, że Leaping Bunny, jako jedyna uznana jest na arenie międzynarodowej jako organizacja certyfikująca marki bez okrucieństwa, jest bardziej selektywna: podczas gdy PETA wymaga pisemnej zgody firmy, Leaping Bunny wymaga od firmy zgody na niezależne audyty. Oznacza to, że mogą rzeczywiście sprawdzić, czy roszczenia są prawdziwe.

 

KOSMETYKI ZE ZNAKIEM CRUELTY FREE:

Szampon pielęgnujący skórę głowy - Drzewo herbaciane

Petal Fresh

Szampon pielęgnujący skórę głowy - Drzewo herbaciane
Odżywczy szampon do włosów - Lawenda [Petal Fresh]

Petal Fresh

Odżywczy szampon do włosów - Lawenda
Normalizujący szampon z drzewkiem herbacianym Jāsön

Jāsön

Normalizujący szampon z drzewkiem herbacianym