BDIH

CERTYFIKAT BDIH

BDIH jest skrótem od Bundesverband Deutscher Industrie- und Handelsunternehmen (Federalny Związek Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych). Jest to zrzeszenie niemieckich firm przemysłowych i handlowych zajmujących się produkcją naturalnych preparatów leczniczych, makro-mikroelementów wywodzących się z czysto naturalnych substancji, towarów pochodzenia naturalnego oraz naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. BDIH zostało powołane do życia jesienią 1996 roku w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów produktami naturalnymi.

BDIH certyfikuje jedynie kosmetyki naturalne, nadając im opatrzony logiem BDIH znak. Produkt taki musi spełniać wszystkie kryteria. Nie wymaga procentowej zawartości substancji naturalnych oraz certyfikowanych surowców organicznych. Etykieta BDIH widoczna na opakowaniu jest gwarancją kontrolowanego czysto biologicznego produktu kosmetycznego, który jest przyjazny zarówno dla skóry jak i dla środowiska naturalnego i podlega stałej kontroli.

Certyfikat ten gwarantuje, że składniki roślinne pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych i certyfikowanych dzikich zbiorów. Kosmetyki muszą mieć składy oparte na bazie olejów roślinnych, tłuszczów i wosków, ekstraktów ziołowych i wód kwiatowych, olejków eterycznych i substancji zapachowych.
BDiH zakazuje wszelkich testów (zarówno całego kosmetyku jak i poszczególnych składników) na zwierzętach, w tym obecności składników z martwych zwierząt (np. olej żółwi, tłuszcz świstaka czy kolagen zwierzęcy). Mogą zawierać nieorganiczne sole i mineralne surowce, natomiast nie mogą zawierać organiczno-syntetycznych ani syntetycznych barwników, aromatów, silikonów, parafiny i innych pochodnych ropy naftowej. Dopuszczone jest stosowanie niektórych naturalnie identycznych konserwantów: kwas benzoesowy, kwas salicylowy i jego kwasy, kwas sorbinowy i jego sole, alkohol benzynowy. Wytworzenie takiego preparatu nie może negatywnie wpływać na środowisko, a jego opakowanie musi być biodegradowalne.

Ważne jest też to, że BDIH przyznaje się całej linii produktów, nawet gdy kilka z kosmetyków wchodzących w jej skład, nie do końca spełnia wymogi potrzebne do uzyskania certyfikatu.

Członek założyciel COSMOS Cosmetics Organic Standard.
Od 2017 roku certyfikat BDIH został ujednolicony i objęty normą COSMOS. Zgodnie z podziałem tego certyfikatu kosmetyki dzielone są na:

  • COSMOS-ORGANIC
  • COSMOS-NATURAL

 

KOSMETYKI Z CERTYFIKATEM BDIH:

Odżywczy szampon do włosów [DR. KONOPKA'S]

DR. KONOPKA'S

Odżywczy szampon do włosów
Organic Shop

Organic Shop

Body Scrub Kenijskie Mango
Wzmacniający szampon do włosów [DR. KONOPKA'S]

DR. KONOPKA'S

Wzmacniający szampon do włosów
Nawilżająca odżywka do włosów farbowanych Saaremaa

Wild Siberica

Nawilżająca odżywka do włosów farbowanych Saaremaa
DR. KONOPKA’S

DR. KONOPKA’S

Regenerujący szampon do włosów suchych i farbowanych
Żel pod prysznic Żródła Termalne, Organic aloe & minerals

Organic Shop

Żel pod prysznic Żródła Termalne, Organic aloe & minerals