Antycellulitowy peeling pod prysznic [Tołpa]

Antycellulitowy peeling pod prysznic
MARKA Tołpa Green Cellulit
PRODUCENT Torf Corporation Sp. z o.o. (POLSKA)
PRZEZNACZENIE pielęgnacja i ujędrnienie
POJEMNOŚĆ 200 ml
CENA ok. 8 - 21 zł
TESTOWANY NA ZWIERZĘTACH Brak informacji od producenta
DODATKOWO PRZEBADANY W KLINICE DERMATOLOGII, WENEROLOGII I ALERGOLOGII

 

Moja opinia o składzie

  • Skład nie najgorszy - mamy 18 składników, z czego na pewno bezpiecznych jest 11 a te niechciane zastosowano w najmniejszej ilości.
  • W tubie znajdziemy w największej ilości wodę, a za nią Cocamidopropyl Betaine – pianotwórczy detergent, potem nawilżająca gliceryna, puder bambusowy, który zawiera 90 % krzemionki – jest to substancja matująca i antybakteryjna.
  • Kolejny jest konsystencjotwórczy Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, a za nim składniki ścierające i złuszczające: proszek z łupiny orzechów palmy kokosowej oraz piasek wulkaniczny. Jest też jak na serię przystało - Peat Extract czyli wyciąg z torfu (borowiny).
  • Kolejne składniki to: ekstrakt z werbeny pospolitej – działa antybakteryjnie i zmiękczająco, ekstrakt z goździków – antyoksydant i substancja antybakteryjna, lecytyna – zmiękcza i odżywia, ułatwia wchłanianie substancji aktywnych, ekstrakt z kwiatów czarnego bzu - jest jednym z najsilniejszych antyutleniaczy, wykazuje działanie łagodzące, przeciwzapalne, oczyszczające, a także ściągające i antybakteryjne. Bardzo przyjemna baza składników aktywnych.
  • Niestety pod koniec zastosowano kilka mniej fajnych dopełniaczy: Glikol butylenowy – rozpuszczalnik otrzymywany z ropy naftowej, Wodorotlenek sodu - utrzymuje odpowiednie pH w kosmetyku, Disodium EDTA – chemiczny konserwant (EDTA ma właściwości wiązania metali ciężkich), Parfum – czyli standardowa paczka nie wiadomo jakich zapachów, Phenoxyethanol – kolejny mocny konserwant i na koniec Glikol kaprylowy który kondycjonuje, zmiękcza i wygładza skórę.

Subiektywnym zdaniem

  • Konsystencja nie jest bardzo gęsta, dzięki czemu nie ma problemu z wyjściem z tuby.
  • Zawiera mikroskopijne granulki peelingująca – dosyć delikatne.
  • Zapach bardzo ładny, niezbyt intensywny ale świeży i relaksujący. Określiłabym go jako roślinno-morski.
  • Skóra reaguje na niego dobrze, staje się delikatnie jędrna i gładka, ale bardziej jest to żel peelingujący, który delikatnie peelinguje i może być często używany.
  • Opakowanie w tubie jest praktyczne – łatwo się używa i dobrze wykańcza.
Antycellulitowy peeling pod prysznic
4.1 Nasza ocena
0 Wasza ocena (0 opinie)
Konsystencja
Zapach
Działanie
Opakowanie
Skład
Waszym zdaniem... Zostaw swoją opinię
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zostaw swoją opinię