Rubus Arcticus Fruit Extract

pochodzenie: roślinne – ekstrakt z maliny arktycznej (Rubus Arcticus)
Malina arktyczna to przede wszystkim bardzo smaczne i cenione owoce, które można spotkać na Dalekim Wschodzie i Syberii. Występuje również pod nazwą Mesimarja, w Polsce zwana Maliną Tekszlą, Jeżyną Arktyczną lub Polarną (chociaż jej nazwę należy tłumaczyć jako Midodowa Jagoda). W istocie jest podobna do jeżyny, tyle że ma czerwony kolor. Jeżyny arktyczne (maliny tekszla) są cenione szczególnie w Skandynawii ze względu na swój wyjątkowy smak.
Malina arktyczna bardzo różni się od zwykłych malin, które rosną w europejskich lasach i ogrodach. Posiada ona bardzo przyjemny zapach i intensywny smak. Zawiera również cenny olejek eteryczny, a także dużą ilość minerałów i wysokiej jakości witaminę C .
W kosmetyce ekstrakt z owoców używany jest do nawilżania i odżywiania skóry. Łagodzi podrażnienia poprawia wygląd skóry, wzmacnia ją. Nasiona malin są również często wykorzystywane w różnego rodzaju peelingach i scrubach do ciała, gdyż skutecznie oczyszczają skórę oraz dają jej siłę i ochronę. Malina arktyczna w produktach kosmetycznych przyczynia się również do zwalczania podrażnień i stanów zapalnych.