Rosa Damascena Flower Water

pochodzenie: roślinne – destylat z róży damasceńskiej (Rosa Damascena)
Woda, hydrolat, destylat ekstrakt z róży damasceńskiej, otrzymywany z kwiatów. Róża damasceńska jest hybrydą – połączeniem dwóch gatunków róż: francuskiej Rosa gallica i piżmowej Rosa moschata.
Wodę różaną otrzymuje się jako produkt uboczny, poprzez destylację parą wodną płatków róż w celu pozyskania olejku eterycznego.
Róża damascena zaliczana jest do ekskluzywnych i droższych materiałów roślinnych. Hydrolat z róży damascena charakteryzuje się głębokim, słodko-miodowym, różanym aromatem. Może być nakładany bezpośrednio na skórę. Składnik o właściwościach wiążących wodę w naskórku, nawilża.
Stosowany zewnętrznie na skórę działa gojąco, łagodząco, nawilżająco i antyseptycznie, polecany jest przy drobnych ranach i poparzeniach oraz w formie okładów na podrażnione i zmęczone powieki. Poza tym wykazuje działanie antyzapalne, antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe, reguluje krążenie i wzmacnia naczynka. Hydrolat z róży damascena polecany jest dla cery suchej, naczynkowej, dojrzałej, wiotkiej, podrażnionej, także tłustej i trądzikowej (w tym z trądzikiem różowatym). Od strony aromaterapeutycznej, zapach różany wykazuje działanie uspokajające, stosowany przed snem łagodzi napięcia, stresy i jest źródłem 'słodkich snów’. Składnik może wywoływać uczulenie.