Mandelic Acid

pochodzenie: naturalne
Kwas migdałowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA) i jest jednym z łagodniejszych kwasów z tej grupy. W naturze kwas ten występuje w gorzkich migdałach, z których to w wyniku kontrolowanej hydrolizy otrzymuje się kwas migdałowy stosowany zarówno w kosmetyce, jak i farmacji.
Substancja reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo. Wykazuje silne działanie antybakteryjne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i zmiany trądzikowe. Wpływa na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, co zapewnia ujędrnienie skóry. Rozjaśnienia przebarwienia posłoneczne, pozapalne. Posiada także silne właściwości ochronne, zapobiegając fotostarzeniu się skóry i nie uwrażliwia skóry na działanie promieni słonecznych. Jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym, zarówno w produkcji kremów jak i toników.
Dopuszczalne stężenie w kosmetykach: pielęgnacyjnych do 20%, leczniczych i specjalistycznych do 40%. Wyższe stężenia stosowane są tylko pod okiem specjalistów w gabinetach medycyny.