Lauric Acid

pochodzenie: naturalne
Kwas laurynowy to związek chemiczny, który w dużych ilościach znajduje się tylko w dwóch produktach: w kokosie oraz w mleku matki, gdzie jest bardzo ważnym elementem budowania odporności rozwijającego się organizmu. Zawartość kwasu laury nowego w oleju kokosowym wynosi ok. 40-50%.
Ma on silnie właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze (niszczy drobnoustroje pokryte otoczką lipidową zalicza się do nich m.in. wirus opryszczki). Inaczej niż antybiotyki, które zabijają całą florę bakteryjną organizmu – w tym także tą dobroczynną – monolauryn atakuje tylko szkodliwe wirusy i bakterie. Z kolei na powierzchni skóry antybakteryjne i antywirusowe właściwości kwasu laurynowego sprawiają, że znakomicie nadaje się do zwalczania infekcji, wysypek i egzem, a także przyczynia się do leczenia drobnych skaleczeń i mikrourazów skóry oraz łagodzi świąd i ból po ukąszeniach owadów.
Pomaga zwalczyć uciążliwą, długotrwałą grzybicę stóp. Jest również pomocny w leczeniu łysienia. W związku ze swoim działaniem kwas laurynowy zmniejsza nadprodukcję łoju w mieszkach włosowych i zapobiega procesowi przetłuszczania włosów co prowadzi do zmniejszenia ilości wypadających włosów.