Wiarygodne certyfikaty kontra „ekościema”

Kupując kosmetyk naturalny, warto zwrócić uwagę na oznaczenia, jakie znajdują się na jego opakowaniu. W obecnej chwili certyfikaty są bardzo wiarygodnym źródłem informacji dla konsumenta na temat naturalności kosmetyku. Certyfikaty to ważna i potrzeba rzecz, ponieważ po pierwsze wyznaczają producentom kosmetyków standardy, które są dość wysokie, często wręcz restrykcyjne. Po drugie pomagają wprowadzić porządek na rynku kosmetyków naturalnych, który przez brak regulacji prawnych jest zalewany kosmetykami pseudo-naturalnymi często z fałszywymi oznaczeniami, które mają wprowadzić konsumenta w błąd.

Nadal zdarzają się producenci którzy chcą zadziałać na nasza podświadomość i zamieszczają na produkcie fałszywe znaczki które udają prawdziwe certyfikaty. Aby nie dać się nabrać na takie chwyty „zielonego marketingu” warto zapoznać się z tymi „prawdziwymi” wartymi uwagi certyfikatami. Widząc na sklepowej półce kosmetyk z wiarygodnym certyfikatem wiemy, że wybieramy produkt, który został stworzony w oparciu o jasne i czytelnie sprecyzowane wymagania, zawiera składniki dobrej jakości i będzie bezpieczny dla naszej skóry. Nie oznacza to jednak, że nie warto przeczytać również jego składu.

Dowiedz się więcej na temat wiarygodnych certyfikatów jakie nadawane są kosmetykom przez uznane organizacje – zajrzyj do działu WIEDZIEĆ WIĘCEJ.