Snail Secretion Filtrate

pochodzenie: naturalne
Ekstrakt pozyskiwany z wydzieliny kryptozynowej odnóży ślimaków hodowlanych, jednego lub różnych gatunków. Substancja ma postać żelu.
Wydzielina ze śluzu ślimaka ma udowodnione bardzo silne działanie regeneracyjne i nawilżające oraz wszechstronny pozytywny wpływ na wygląd skóry.
Ta magiczna wydzielina składa się z tzw. wielkiej czwórki: elastyny, kolagenu, kwasu glikolowego i allantoiny oraz proteoglikanów, glikozaminoglikanów, peptydów miedzi a także pierwiastków miedzy, cynku i żelaza.
Podstawowym efektem jego stosowania jest przyspieszona regeneracja skóry np. uszkodzeń mechanicznych. Działa na uszkodzony kolagen – przyśpiesza jego odbudowę. Dostarcza hemocyjaninę bogatą w tlen niezbędny do kształtowania się kolagenu i tworzy sieć strukturalną dla fibronektyny. Dowiedziono również, że śluz ślimaka daje widoczne efekty w poprawie wyglądu cery trądzikowej, rozszerzonych porów, blizn, przebarwień. I co równie ważne dodatkowo zapobiega starzeniu się skóry. Wszystko za sprawą glikozaminoglikanów, które wiążą peptydy miedzi i inicjują syntezę kolagenu silniej niż tretinoiny (witamina A) i witamina C.
Składnik o działaniu antyoksydacyjnym, antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym, regenerującym i złuszczającym. Intensywnie nawilża, wzmacnia skórę, łagodzi podrażnienia, trądzik, wysypki, przyspiesza gojenie skóry. Redukuje blizny i rozstępy, poprawia przepływ krwi oraz limfy, wspomaga usuwanie cellulitu. Ma właściwości złuszczające martwe komórki naskórka, dzięki którym wygładza, oczyszcza i wyrównuje koloryt. Ponadto reguluje pracę gruczołów łojowych, wydzielanie sebum oraz zwęża pory. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, nadaje skórze jędrność i sprężystość, likwiduje zmarszczki i wolne rodniki, zapobiega powstawaniu zaskórników i stanów zapalnych.