Rosmarinus Officinalis Leaf Extract

pochodzenie: roślinne – wyciąg z liści rozmarynu lekarskiego – Rosmarinus officinalis
Ekstrakt pozyskiwany z aromatycznych liści rozmarynu lekarskiego. Występuje w stanie dzikim głównie w rejonie Morza Śródziemnego. Ekstrakt zawiera olejek eteryczny: cineol, borneol, estry borneolu, kamforę, pinen, werbenon, terpineol i kamfen; flawonoidy, kwasy fenolowe, terpenoidy.
Składnik wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Pobudza wzrost włosów i ujędrnia skórę. Stosowany w maseczkach, tonikach, szamponach, kremach, balsamach i olejowych mieszankach do włosów, twarzy i ciała, na okolice oczu, a także w pastach do zębów. Pobudza krążenie, łagodzi objawy alergii, obrzęki oraz wzmacnia skórę przed promieniowaniem UV.
Dzięki obecności kwasu karnozowego i karnozolu – ekstrakt jest silnym przeciwutleniaczem. Zapobiega starzeniu skóry, przyspiesza procesy regeneracyjne, gojenie, likwiduje łupież, zmniejsza łojotok, a także oczyszcza i daje uczucie świeżości. Wskazany do stosowania u osób z tłustą skórą. Nadaje także zapach kosmetykom.
Dzięki obecności związków terpenowych, wykazuje działanie pobudzające krążenie, jest więc bardzo dobrym i wspomagającym dodatkiem do preparatów anty-cellulit.