Panax Ginseng Root Extract

pochodzenie: roślinne – wyciąg z korzenia żeń szenia (Panax Ginseng)
Ekstrakt z korzenia żeń szenia, nazywanego także ginsengiem, reliktowej byliny, dziko występującej w północno-wschodnich Chinach, na północy Półwyspu Koreańskiego, w Japonii i wschodniej części Rosji. Korzeń zawiera lecznicze, unikalne, spotykane tylko w tej roślinie substancje biologicznie czynne-ginsenozydy i proteoglikany (panaksozydy).
Substancja posiada szerokie spektrum działania i właściwości, które polega na zwiększeniu zdolności hemoglobiny do przyłączania tlenu, a tym samym lepszego zaopatrywania komórek w tlen. Ponadto w korzeniu znajdują się m.in. witamina A, witamina B1 i B2, witamina C, wapń, miedź, fosfor cynk, potas, żelazo, magnez, sód, siarka, molibden, a w sumie prawie 200 składników.
Korzeń znany jest ze swych właściwości cytotoksycznych, zabija komórki nowotworowe. W kosmetykach stosowany jest ze względu na działanie silnie antyoksydacyjne, opóźnia starzenie skóry, znajduje się w wielu kosmetykach przeciwzmarszczkowych i odmładzających, także luksusowych. Wykazuje również działanie wyszczuplające i antycellulitowe, aktywuje rozkład tłuszczy, hamuje syntezę kwasów tłuszczowych. Ma jeszcze wiele innych właściwości, m.in. wzmacniające, rewitalizujące, dotleniające, regenerujące, poprawiające ukrwienie i odporność skóry. Wzmacnia cebulki włosów i pobudza je do wzrostu, odbudowuje uszkodzone włosy. Polecany jest do każdego typu skóry, zwłaszcza zmęczonej, poszarzałej i bladej oraz z oznakami stresu oksydacyjnego, zapobiega powstawaniu zaskórników, poprawia koloryt i wygładza. Skóra staje się wyraźnie młodsza, bardziej sprężysta.