Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Flower/Leaf/Stem Extract

pochodzenie: roślinne – olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca Alternifolia)
Olejek eteryczny pozyskiwany metodą ekstrakcji parą wodną z gałązek i liści drzewa herbacianego –(Melaleuka skrętolistna). Ma jasny, lekko żółtawy kolor, bardzo rzadką konsystencję oraz bardzo intensywny miętowo-herbaciany zapach. Zawiera ok 90 związków bakteriobójczych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych.
Składnik działa silnie bakteriobójczo, wirusobójczo i przeciwgrzybicznie. Jest antyseptykiem, odkaża i działa przeciwzapalnie, a także odświeżająco i chłodząco. Wykorzystywany w leczeniu oraz w produkcji kosmetyków do skóry trądzikowej, tłustej, przeciw potliwości, odświeżających kremów i żeli do ciała i stóp, żeli pod prysznic, szamponów do przetłuszczającej i łuszczącej się skóry głowy, past do zębów, płynów do płukania ust, dezodorantów i antyperspirantów, jako substancja zapobiegająca namnażaniu bakterii i przykrym zapachom. Działa leczniczo na opryszczkę, brodawki. Jest również naturalną substancją zapachową i neutralizuje niepożądane zapachy w kosmetyku.
Olejek z drzewa herbacianego jest jednym z niewielu olejków eterycznych, które mogą być nakładane bezpośrednio na skórę. Substancja sklasyfikowana jest jednakże jako potencjalny alergen i u niektórych może wywołać podrażnienie skóry.