Maris Sal

pochodzenie: naturalne
Sól pozyskiwana poprzez odparowanie wody morskiej. Zawiera głównie magnez, lit, selen, cynk i jod. Jest uznawana przez niektórych za najzdrowszą sól.
W kosmetyce sól morska ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest naturalnym konserwantem, przedłuża trwałość kosmetyków, reguluje lepkość. Sól jest składnikiem odkażającym, oczyszczającym, gojącym, przeciwzapalnym, ściągającym i tonizującym, przeciwłojotokowym, łagodzącym podrażnienia, stosowana w preparatach do skóry trądzikowej i tłustej. Pomaga w likwidowaniu łupieżu. Działa przeciwpróchniczo, często dodawana jest do past do zębów. Działa także detoksykująco, stąd stosowana w kąpielach, wyciąga nadmiar wody z organizmu, likwiduje obrzęki i opuchnięcia nóg. Remineralizuje i opóźnia procesy starzenia.
Jest bardzo częstym materiałem ściernym w peelingach mechanicznych do ciała i stóp. Wspomaga likwidację cellulitu. Wspomaga odbudowe mineralną komórek skóry. Nazywana m.in. „białym złotem”, ponieważ zawiera więcej składników mineralnych, niż sól kuchenna. Działa antybakteryjnie i przeciewzapalnie. Regeneruje skórę, przywracając jej zdrowy wygląd. W kosmetykach do włosów poprawia ich skręt, dodaje sprężystości. Stosowana w zbyt dużej dawce może przesuszać włosy. Składnik w dużych stężeniach może działać drażniąco i szczypać w oczy.