Cymbopogon Citratus Leaf Oil

pochodzenie: roślinne – z trawy cytrynowej (Cymbopogon Citratus)
Naturalny olejek eteryczny z trawy cytrynowej (inne nazwy: palczatka cytrynowa). Otrzymywany w procesie destylacji parą wodną liści palczatki cytrynowej. Posiada intensywny, cytrusowy zapach ze względu na wysoką zawartość cytralu. Zawiera także eugenol, geraniol, cytronelol, limonen i linalol.
Jest źródłem niezbędnych witamin, takich jak witamina A, witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B3 (niacyna), witamina B5 (kwas pantotenowy), witamina B6 (pirydoksyna), folacyna, kwas foliowy i witamina C.
Olejek pielęgnuje skórę głowy i nadaje połysk włosom. Działa regulująco na wydzielanie sebum, dobrze sprawdza się do przetłuszczającej skóry głowy, twarzy i ciała. Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie i zapobiega łupieżowi. Wzmacnia cebulki i stymuluje porost. Ma działanie pobudzające, odświeżające i oczyszczające. Wykorzystywany w przemyśle perfumeryjnym, jako składnik zapachowy i niwelujący niepożądane zapachy w kosmetyku, a także w preparatach odstraszających owady. Poprawia nastrój i samopoczucie, znosi zmęczenie i energetyzuje.
Substancja sklasyfikowana jako potencjalny alergen – u niektórych osób trawa cytrynowa może wywołać reakcje alergiczne. Nie należy także stosować nierozcieńczonego lub stężonego olejku bezpośrednio na skórę.