Algae Extract

pochodzenie: naturalne
Właściwości alg różnią się w zależności od ich rodzaju, jednak kilka składników jest wspólnych dla różnych gatunków tej rośliny, choć w poszczególnych odmianach ich zawartość bywa zmienna. Algi zawierają białka, tłuszcze, węglowodany, związki jodu, potasu, magnezu, chloru i żelaza. A oprócz tego śladowe ilości miedzi, cynku, kobaltu, wanadu, strontu oraz witaminy A, E, C i B1, B2, B5, B6, B12 i PP (B3, niacyny). Algi wykazują szerokie spektrum działania kosmetycznego.
Algi przejawiają działanie przeciwrodnikowe – hamują procesy starzenia się skóry, nawilżające, przeciwzapalne, łagodzą podrażnienia skóry i zmniejsza ilość sebum, wzmacniają naczynia włosowate. Zawarty w algach kwas alginowy pobudza mikrokrążenie i usuwa toksyny z organizmu, a jod przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej, pomaga pozbyć się cellulitu.
Stosowane w wielu różnorodnych produktach, m.in. kosmetykach pielęgnacyjnych, ujędrniających i wyszczuplających, do kąpieli, a także w kosmetykach do pielęgnacji i stylizacji włosów.