- około 200 g dyni
- 1-2 łyżeczki twarogu
Dynie trzemy na tarce o małych oczkach dodajemy do niej biały ser. Nakładamy na twarz na około 20 minut. Zmywamy ciepłą wodą. Maseczka ta nawilża i odżywia skórę. Polecana dla cery z skłonnością do alergii. Pomaga złagodzić podrażnienia, zmniejsza pieczenie i swędzenie skóry.
- ciepły napar z rumianku
- 1 łyżeczka miodu
- 1-2 łyżki mąki pszennej
Przyrządzamy napar z rumianku. Do miseczki wsypujemy mąkę, następnie dolewamy tyle naparu z rumianku (lekko ostygniętego) tak aby uzyskać pożądaną konsystencje papki. Na koniec dodajemy łyżkę miodu i całość mieszamy. Nakładamy na twarz i zmywamy po 15 minutach. Maska wygładza skórę oraz oczyszcza ją. Łagodzi podrażnienia, ma działanie odprężające.
- około 1 łyżeczki suchych liści zielonej herbaty
- 2-3 łyżki mleka
- około 2 łyżek płatków owsianych (najlepiej błyskawiczne)
Zaparzamy zieloną herbatę, zalewając ją 1/2 szklanki wrzątku na czas minimum 5 minut. Do naparu dodajemy mleko. Napar przecedzamy i rozprowadzamy płatki owsiane, tak by nabrały konsystencji śmietany. Nakładamy na twarz na czas 15 minut. Zmywamy maseczkę letnią wodą. Dodatek płatków owsianych oczyszcza skórę. Maseczka sprawi, ze twoja cera będzie delikatna w dotyku. Ma bardzo dobre działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające skórę.
- łyżeczka kawy mielonej
- woda
- łyżeczka miodu
- łyżeczka soku z cytryny (można dodać ulubiony olej, lub jogurt naturalny)
Kawę zalewamy odrobiną gorącej wody (nie wrzątkiem) tak, aby powstała pasta. Dodajemy pozostałe składniki i mieszamy ze sobą. Nakładamy maseczkę na twarz, wykonujemy delikatny masaż i pozostawiamy ok 15 min. Maseczka usuwa zmęczenie i opuchliznę pod oczami.
- 4 łyżki płatków owsianych górskich
- gorąca woda
Płatki owsiane zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy do wystygnięcia. Gęstą, jeszcze ciepłą owsiankę nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15-20 minut. Po tym czasie zmywamy wodą.
- 1 łyżkę kakao w proszku
- 2 łyżki jogurtu naturalnego
- łyżkę miodu
- łyżkę drobno zmielonego siemienia lnianego
Gotową miksturę nałóż na twarz na około 15 minut, a następnie spłucz obficie ciepłą wodą. Po takim zabiegu skóra będzie ukojona i delikatnie nawilżona.
- 2 łyżki miodu
- 1 łyżeczka cynamonu
- woda i sok z cytryny do zmycia maski
Połącz ze sobą oba składniki (miód i cynamon). Taką mieszankę pozostaw na skórze około 15 minut, po czym – co bardzo ważne, spłucz ją wodą z dodatkiem soku z cytryny. Nie tylko miód, ale także cynamon ma właściwości antybakteryjne i łagodzące. Dlatego stosowanie tych produktów razem, minimum raz w tygodniu, pomoże ci zredukować ilość wyprysków na twarzy i przyspieszyć gojenie tych najbardziej dokuczliwych.
- 2 łyżki miodu
- 2 łyżki gałki muszkatołowej
- 2 łyżeczki mleka
Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki. Maseczka powinna pozostać na twarzy około 10-15 minut. Po spłukaniu najlepiej nałożyć krem nawilżający. Miód zadziała antybakteryjnie, a gałka muszkatołowa łagodnie złuszczy martwy naskórek.
- 1/4 szklanki zgniecionych (nie zblendowanych) truskawek
- 2 łyżeczki soku z cytryny
- 1 łyżeczka jogurtu
- 1 łyżeczka miodu
Zmieszaj razem wszystkie składniki i pozostaw na 10-15 minut. Spłucz ciepłą wodą, a następnie zimną, aby zamknąć pory. Truskawki są źródłem kwasu salicylowego działającego przeciwtrądzikowo, sok z cytryny zamknie pory i pomoże w usuwaniu martwych komórek, a jogurt i miód zadziałają antybakteryjnie.
- 3 łyżeczki kwiatu rumianku
- 1 łyżka nasion lnu
- 1 łyżka liścia prawoślazu
- 1 łyżka ziela macierzanki
- 1 łyżka ziela nostrzyku
- ciepła woda
Wymieszaj ze sobą wszystkie zioła i zalej je ciepłą wodą. Ilość wody zależy od tego, w którym momencie powstanie jednolita, gęsta papka. Maseczkę należy nakładać na twarz szybko i równomiernie płaskim pędzelkiem. Skórę najlepiej przykryć ligniną, następnie gazą, a na koniec kawałkiem folii spożywczej. Tak przygotowaną maseczkę ziołową należy zmyć po 30 minutach, a twarz obmyć naparem z rumianku.