L’Oreal

L’Oréal z małej firmy, założonej przeszło sto lat temu, stał się światowym liderem na rynku produktów kosmetycznych. L’Oreal to obecnie jeden z największych producentów kosmetyków, który towarzyszy kobietom na całym świecie w codziennej pielęgnacji, makijażu i stylizacji włosów. Firma obecna jest w ponad 150 krajach. Filozofia L’Oréal jest prosta – oferować klientom możliwie jak najwięcej, maksymalnie skutecznych i pomysłowych produktów za przystępne ceny. Kremy, szampony, produkty do makijażu i inne wyroby marek L’Oréal powstają z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy naukowych. Przyjrzyjmy się najważniejszym momentom w historii firmy, bo wszystko zaczęło się dawno temu… od farby do włosów.

Historia z początku XX wieku

Twórcą marki był młody francuski chemik - Eugène Schueller, który mając zaledwie 26 lat, w 1907 roku opracował formułę do bezpiecznego farbowania włosów na kolor blond. Warto wspomnieć, że dotychczasowe farby do włosów nie tylko nie były bezpieczne, ale były wręcz zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ zawierały trujące substancje i uczulały. Ten wynalazek umożliwił Schuellerowi  otworzenie małej wytwórni o dosyć długiej nazwie „Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux”. Swój innowacyjny jak na ówczesne lata produkt, czyli bezpieczną dla włosów farbę koloryzującą,  Eugène Schueller nazwał L’Aureale (Aureola). Pomysłodawca farby miał na myśli fakt,  że włosy po użyciu jego produktu wyglądają na naturalny blond, są miękkie, delikatne i błyszczące - jak aureola u anioła. Preparat okazał się na tyle skuteczny, że pozwalał nie tylko osiągnąć kosmyki o naturalnych odcieniach, ale także pozostawiał włosy w dobrej kondycji. Farba odniosła olbrzymi sukces.

Po sukcesie farby do włosów Schueller nie próżnował. Tworzył nowe linie kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczone do stosowania w salonach fryzjerskich. Jego mydła i szampony, podobnie jak innowacyjna farba do włosów, opierały się na specjalnie opracowanej recepturze. Była ona wynikiem długich badań oraz analiz laboratoryjnych. Schueller zawsze utożsamiał sukces z ciężką pracą, innowacyjnością  i sferą naukową.

W 1936 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy ze zbyt długiej na „L’Oreal”. Schueller, dostrzegł potrzeby konsumentów, w efekcie czego zatrudnił dodatkowy personel, otworzył dział marketingu i dział prac badawczych oraz uruchomił masową produkcję. W ciągu kilku lat firma Schuellera otworzyła swoje przedstawicielstwa poza granicami Francji: w Europie, USA, Brazylii, Dalekim Wschodzie. Dzięki udanym decyzjom biznesowym, firma L’Oréal rozwijała się w zawrotnej prędkości.

Eugène pisał również artykuły do słynnego francuskiego magazynu Coiffure de Paris, co pomogło mu zdobyć rozgłos i stworzyć wizerunek profesjonalisty w kwestii farbowania włosów, a także ogólnie pojętej pielęgnacji. Traktował magazyn jako reklamę, a ta okazała się być w istocie – dźwignią handlu. Poprzez porady udzielane w branżowych artykułach, zdobył zaufanie swoich późniejszych klientek.

1909 1914 1920

W 1922 roku państwu Schuellerom urodziła się córka - Liliane. Córka Schuellera rozpoczęła w 1936 roku staż w firmie ojca. Pracowała tam w różnych działach przedsiębiorstwa. Jednak według poglądów Eugène, interesy - w przeciwieństwie do pieniędzy - nie powinny być dziedziczone. Twierdził też, że miejsce kobiety jest w domu. Miał córkę, a skoro twierdził, że firmę powinien odziedziczyć mężczyzna począł poszukiwać swego następcy.

Kryzys lat trzydziestych odbił się także na jego przedsiębiorstwie. Eugène musiał zamknąć dwie z trzech swoich fabryk, ponieważ ludzie nie mieli pieniędzy na kupowanie chleba, a co dopiero farb do włosów. W 1933 roku czasopismo, do którego niegdyś pisał stało się jego własnym, przemianował jego nazwę na Votre Beaute, w którym przedstawiał nowe idee na życie, przekazywał modowe inspiracje, doradzał kobietom nowoczesny styl życia, zapewniając sobie tym samym wiarygodną reklamę. Do drugiej wojny światowej firma sukcesywnie się rozwijała, dzięki stosowaniu zarówno innowacyjności w dziedzinie chemii, jak i szerokiego użycia reklamy jako dźwigni rozwoju.

Przed II wojną światową Schueller poznał przyjaciół: Françoisa Mitteranda, Andre Bettencourta i Françoisa Dalle’a. Przełomowym momentem w dziejach marki był dzień, kiedy do jej zespołu dołączył właśnie Francois Dalle. Pełniący początkowo rolę asystenta, dzięki swojemu talentowi do zarządzania, szybko awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego. W trudnych dla Francji i całego świata czasach II wojny światowej, Schueller współpracował z okupantem, co pozwoliło mu jeszcze bardziej zwiększyć zyski, a Votre Beaute stało się narzędziem propagandy.

1927 1930 1940

Eugène Schueller nie czuł się zbyt mocno związany z przemysłem kosmetycznym, więc zaczął inwestować pieniądze również w innych branżach. Pochłaniał do swojego koncernu wiele mniejszych firm, uzyskując wsparcie polityków. Zaczął mądrze dywersyfikować swoje działania. Przejął między innymi firmę braci Lumière i założył własną, produkującą taśmę filmową. Inwestował także w tkaniny, produkcję farb i słynnego mydła Monsavon, które później, w czasach drugiej wojny światowej pozwoliło mu utrzymać się na rynku. Nie na wszystkich swoich inwestycjach zarabiał, ale przesuwając odpowiednio nakłady finansowe z jednego przedsiębiorstwa do drugiego, w efekcie notował ogromne zyski.

W 1950 roku kolejny z wspomnianych przyjaciół, André Bettencourt poślubił Liliane, jedyną córkę Eugène Schuellera. Po śmierci Schuellera w 1957 roku firmę odziedziczyła jednak jego córka - Liliane Bettencour, a  kierownictwem zajął się zaufany -  François Dalle. To właśnie on wprowadził kosmetyki L’Oréal do sprzedaży w drogeriach czy supermarketach. Przed tym ruchem przyjęte było, że w handlu detalicznym kosmetyki sprzedaje się wyłącznie  w aptekach. Dallemu również L’Oréal zawdzięcza intensyfikację inwestycji w badania naukowe. To właśnie on doprowadził do zwiększenia zatrudnienia naukowców z dziesięciu w latach 40-tych do tysiąca w latach 80-tych. François Dalle kierował firmą między 1957 a 1984 rokiem. Jego następcą został Lindsay Owen-Jones, który był prezesem i dyrektorem generalnym firmy w latach 1988–2011 (pracę w L’Oréal rozpoczął w 1969 roku). Od 2011 roku firmą kieruje Jean-Paul Agon (do L’Oréal  dołączył w roku 1978). Lilianne Bettencourt zmarła w 2017 roku, przekazując swoje udziały jedynej córce Françoise Bettencourt Meyers.

1950 1960 1971

L’Oréal jest obecnie spółką akcyjną notowaną na paryskiej giełdzie. 33,14 % akcji znajduje się w rękach rodziny Bettencourt (2019), 23,18 % zaś w posiadaniu Nestlé, 1,5 % posiadają pracownicy, a pozostałe udziały znajduje się w obrocie publicznym. Jej obecna wartość rynkowa wynosi 43,6 mld euro. Grupa zatrudnia ok. 86 tysiące osób (2018) na całym świecie i generuje rocznie ok. 27 mld euro dochodu. (2018). Kluczowymi osobami dla firmy są prezes pełniący również funkcję dyrektora generalnego - Jean-Paul Agon (od 2011 roku i nadal w 2019 roku) oraz główny udziałowiec - córka Liliane Bettencour: Françoise Bettencourt Meyers.

Akwizycje - marki grupy L’Oréal

Od momentu założenia, L’Oréal tworzy grupę uzupełniających się marek poprzez ukierunkowane przejęcia. Dziś koncern skupia szeroki wachlarz marek, masowych, selektywnych, popularnych czy profesjonalnych, będąc jednym z największych koncernów kosmetycznych świata. Oferta firmy jest wyjątkowa w skali światowej i obejmuje wszystkie linie kosmetyków: produkty do pielęgnacji i koloryzacji włosów, pielęgnacji skóry, makijażu oraz perfumy. W skład grupy wchodzi 36 marek (2018), których z każdym kolejnym rokiem przybywa. Najważniejsze marki grupy L’Oréal wraz z krótką charakterystyką znajdziecie poniżej.

PRODUKTY LUKSUSOWE

Lancome

Lancome

Marka założona w 1935 roku przez Armanda Petitjeana, wizjonera piękna, miłośnika kobiet i francuskiej elegancji. Firma produkuje głównie perfumy i kosmetyki do pielęgnacji ciała. W grupie  L’Oréal od dosyć dawana, została nabyta w 1967 roku.

 

Giorgio ArmaniGiorgio Armani

Włoski dom mody założony w 1975 roku. Główne produkty to ubrania i perfumy luksusowe. Marka przejęty przez L'Oréal w 1985 roku.

 

Yves Saint Laurent Beauté

Yves Saint Laurent Beauté

Francuska marka założona przez Yves’a Saint Laurenta oraz Pierre’a Bergé w 1961 roku. W grupie L’Oréal od 2008 roku są luksusowe kosmetyki i perfumy tej marki.

 

BiothermBiotherm

Biotherm to francuska firma produkująca kosmetyki luksusowe do pielęgnacji skóry. Biotherm został przejęty przez L'Oréal w 1970 roku.

 

Kiehl’s since 1851Kiehl’s

Marka założona w nowojorskiej aptece w 1851 roku. Oferuje produkty do pielęgnacji skóry, ciała i włosów, bazując na aktywnych, a jednocześnie naturalnych składnikach. Kiehl's został zakupiony przez L'Oréal w 2000 roku.

 

Ralph Lauren FragrancesRalph Lauren

Od 1967 roku Ralph Lauren kreuje amerykański styl, od mody męskiej i damskiej, oferując akcesoria, produkty wyposażenia wnętrz. W 1978 roku Ralph Lauren poszerzył markę o zapachy. Marka zapachowa należy do L'Oréal od 1985 roku.

 

CacharelCacharel

Francuski Dom Mody Cacharel założony został w 1962 roku przez Jeana Bousquet. W 1978 roku Chacharel zlecił opracowanie kompozycji zapachowych koncernowi L’Oréal, który zapoczątkował historię perfumiarstwa Chacharel. Zaapachy Cacharel stały się synonimem kobiecości, lekkości, młodości, czerpania radości z życia. Perfumy Cacharel to prawie 80 różnych kompozycji zapachowych.

 

Helena RubinsteinHelena Rubinstein

Marka powstała w 1902 roku. Helena Rubinstein zaczynając od zera, zbudowała imperium: wynalazła pierwszy krem nawilżający o nazwie Valaze i pierwszy instytut kosmetyczny (1902), pierwszy zabieg kosmetyczny z użyciem elektryczności (1907), pierwszą kategoryzację rodzajów skóry (1910) , pierwszą maskę hormonalną (1934), pierwszy wodoodporny tusz do rzęs (1939), pierwszy profilaktyczny produkt przeciwstarzeniowy (1956), pierwszy automatyczny tusz do rzęs (1958), pierwszy zabieg na bazie czystej witaminy C (1995), pierwszy lifting cream (1996) i wiele innych innowacji. W 1973 roku firma Helena Rubinstein została sprzedana firmie Colgate Palmolive, a od 1988 roku jest własnością L'Oréal.

 

DieselDiesel

Marka modowa, powstała w 1978 roku. Zapachy Diesel wykorzystują klasyczne kody perfum z nowoczesnym akcentem, aby stworzyć unikalne, różnorodne zapachy, które są kolorowe, często niekonwencjonalne i mają prawdziwą osobowość. Luksusowa linia zapachowa marki Diesel jest własnością i jest produkowana przez L'Oréal.

 

Viktor & Rolf parfumsViktor & Rolf parfums

Viktor & Rolf to dom mody, który specjalizuje się w tworzeniu projektów koncepcyjnych i awangardowych. Został założony w 1993 roku przez holenderskich projektantów Viktora Horstinga i Rolfa Snoerena. Pierwsze perfumy marki Viktor & Rolf nazwane Flowerbomb były wprowadzone do sprzedaży w 2005 roku przy współpracy z  L'Oréal .

 

Urban Decay CosmeticsUrban Decay Cosmetics

Urban Decay to amerykańska marka kosmetyków powstała w 1996 roku. Od 2012 roku jest spółką zależną L'Oréal. Gama produktów obejmuje kolorówkę a także produkty do twarzy i ciała.

 

HOUSE 99 by David BeckhamHOUSE 99

House 99 to męski świat, w którym przewodnikiem jest David Beckham. Kosmetyki marki House 99 powstały we współpracy z koncernem L’Oréal w 2018 roku.

 

Paloma PicassoPaloma Picasso

Marka Paloma Picasso powstała w 1984 roku. Paloma Picasso (córka bardzo znanego malarza) stworzyła perfumy we współpracy z L’Oréal.

 

Shu UemuraShu Uemura

Shu Uemura to pionier japońskiego makijażu znany na całym świecie. Był wizażystą i założycielem linii kosmetyków, która nosi jego imię od 1983 roku. Marka Shu Uemura została przejęta przez L’Oréal w 2002 roku.

 

PRODUKTY POPULARNE SZEROKIEJ DYSTRYBUCJI

L’Oréal ParisL’Oréal Paris

L’Oréal Paris to czołowa marka kosmetyków na świecie, która oferuje innowacyjne produkty szerokiej grupie odbiorców. Legendarne motto marki brzmi: „Ponieważ jesteś tego warta”.

W szerokiej ofercie marki L’Oreal Paris znajdziemy:

- kosmetyki do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów

- kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji twarzy

- szeroka gama produktów do makijażu, do paznokci.

 

GarnierGarnier

Marka rozpoczęła działalność jako Laboratoires Garnier w 1904 roku i została założona przez francuza Alfreda Amour Garniera. Wprowadził on na rynek pierwszy opatentowany balsam do włosów na bazie roślin, La Lotion Garnier. Marka została nabyta przez L'Oréal jako jedna z pierwszych, już w 1967 roku. Garnier oferuje innowacyjne produkty do pielęgnacji włosów i twarzy (np. Fructis czy Nutrisse). Produkty Garnier są sprzedawane w ponad 64 krajach na świecie.

 

Maybelline New YorkMaybelline

Marka Maybelline New York założona została w 1915 roku jako mały rodzinny biznes przez Thomasa Lyle Williams. W 1917 roku wyprodukował tusz do rzęs Maybelline Cake, „pierwszy nowoczesny kosmetyk do oczu do codziennego użytku”. Maybelline New York to marką kosmetyków do makijażu sprzedawana na całym świecie.
Przejęcie przez L'Oréal nastąpiło w 1996 roku.

 

NYX CosmeticsNYX

Marka NYX PROFESSIONAL MAKEUP została założona przez Toni Ko w 1999 roku. Posiada w swoim portfolio ponad 2000 produktów do makijażu. NYX Professional Makeup jest certyfikowany i uznawany przez Petę za markę wolną od okrucieństwa i oferuje szeroką gamę produktów przyjaznych weganom. Produkty NYX są sprzedawane w ponad 70 krajach. L'Oréal nabył NYX w 2014 roku.

 

KOSMETYKI AKTYWNE

Laboratoires VichyLaboratoires Vichy

Vichy to wysokiej jakości marka produktów do pielęgnacji skóry, ciała, makijażu i kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Woda termalna z gorących źródeł w miejscowości Vichy we Francji jest jedynym źródłem wody wykorzystywanym w jej preparatach. Woda ta jest bogata w 15 minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Marka została założona przez dermatologa dr. Prospera Hallera w 1931 roku. W 1980 roku marka została nabyta przez L'Oréal.

 

La Roche-PosayLa Roche-Posay

Marka La Roche Posay powstała w 1928 roku we Francji w miejscowości, od której wzięła swą nazwę. Głównym składnikiem swoich dermokosmetyków uczyniła tamtejszą wodę termalną. La Roche Posay to seria hipoalergicznych produktów pielęgnacyjnych dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Kosmetyki tej marki są dziś dostępne w ponad 50 krajach świata. W grupie L’Oréal od 1989 roku.

 

CeraVeCeraVe

Marka CeraVe powstała w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych. Pod skrzydła L’Oréal trafiła niedawno, bo w 2017 roku. Produkty CeraVe oferują skuteczną pielęgnację skóry dla wszystkich. Oferują produkty do oczyszczania i pielęgnacji skóry.

 

PRODUKTY PROFESJONALNE

L’Oréal ProfessionnelL’Oréal Professionnel

Linia produktów L’Oréal Professionnel to profesjonalne produkty fryzjerskie: do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów. Produkty bazują na innowacyjnych technologiach i zaawansowanych badaniach. Dostępne są w salonach fryzjerskich, by służyć i fryzjerom i konsumentkom a ostatnio także są sprzedawane w szerszej dystrybucji.

 

KerastaseKerastase

Kérastase to luksusowa linia do pielęgnacji włosów, która dystrybuuje produkty na arenie międzynarodowej. Jest częścią działu produktów profesjonalnych L’Oréal. Marka została założony w 1964 roku przez naukowców z L’Oreal Advanced Research.

 

MatrixMatrix

Matrix Essentials, założony został przez Arniego Millera w 1980 roku. Przez L'Oreal marka została nabyta w 2000 roku. Marka oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji i farbowania włosów.

 

Decléor Decléor

Decléor powstał w 1974 roku, na długo przed rozpoczęciem szaleństwa olejków eterycznych. Decléor to profesjonalna marka kosmetyczna oferująca produkty do pielęgnacji twarzy i ciała. Wspierana wiedzą ekspertów z dziedziny masażu, aromaterapii i olfaktoterapii.  W grupie L’Oréal od 2014 roku.

 

RedkenRedken

Redken to amerykańska marka produktów do pielęgnacji włosów założona w 1960 roku przez Jheri Redding i Paula Kent, stąd nazwa „Red-ken”. Redken był pionierem „Naukowego podejścia do piękna” i zrewolucjonizował działalność profesjonalnego salonu, wprowadzając koncepcję regeneracji białka i opracowując nowe produkty na bazie białka, które opatentowali. Marka należy do grupy L'Oréal od 1993 roku.

 

PureOlogyPureOlogy

PureOlogy Research to marka założona w 2001 roku. Marka specjalizuje się w produktach do włosów farbowanych. Nabyta przez L'Oreal w 2007 roku.

 

Kéraskin EstheticsKéraskin Esthetics

Kéraskin Esthetics to marka profesjonalna stworzony przez L'Oreal w 2007 roku i specjalizujący się w pielęgnacji skóry.

 

MizaniMizani

Marka założona w 1991 roku. Oferuje produkty do profesjonalnej pielęgnacji włosów, zaprojektowane z myślą o ułatwieniu stylistom i konsumentom łatwego tworzenia pożądanego wyglądu.  W roku 2001 kupiona przez L'Oreal.

 

Twarze L’Oréal

Od wielu lat Ambasadorkami L’Oréal są znane gwiazdy filmu, muzyki oraz wybiegów mody. Twarzami marki L'Oreal były w minionych latach m.in.:

twarze

 • Eva Longoria,
 • Matthew Fox,
 • Jennifer Lopez,
 • Blake Lively,
 • Najwa Karam,
 • Andie McDowell,
 • Julianne Moore,
 • Scarlett Johansson,
 • Jessica Biel,
 • Claudia Schiffer,
 • Aishwarya Rai,
 • Jane Fonda,
 • Beyoncé Knowles,
 • Kate Moss,wydatki na reklamy 2007-2018
 • Penélope Cruz,
 • Milla Jovovich,
 • Gong Li,
 • Céline Dion,

W Polsce:

 • Magdalena Mielcarz,
 • Grażyna Torbicka.

L'Oréal w samym tylko 2018 roku, wydał około 8,14 miliarda euro na reklamę i promocje na całym świecie. Ta niebanalna kwota daje nam obraz jak szeroko są promowane ich produkty. Kosmetyki marek należących do grupy L'Oréal maja od wielu lat bardzo wysoki wskaźnik rozpoznawalności wśród konsumentów.

„Ponieważ jestem tego warta”

Hasłem „Ponieważ jestem tego warta”, L’Oreal posługuje się nieprzerwanie od ponad 40 lat. Pierwotne hasło „Ponieważ jestem tego warta” z czasem zmieniono na bardziej bezpośredni zwrot „Ponieważ jesteś tego warta”. L’Oreal wprowadził to hasło w 1971 roku. Jest to pierwsze hasło stworzone z perspektywy kobiet. Wróćmy więc na chwilę kilka dekad wstecz, aby zobrazować kontekst w jakim to hasło zostało stworzone, bo on jest w zrozumieniu tego sloganu najważniejszy. Trzeba nadmienić, że reklamy kobiecych produktów w latach 60-70 wyglądały zupełnie inaczej niż obecnie. Najważniejszą różnicą był fakt, że reklamowali je… mężczyźni. Dziś może się to wydawać nielogiczne, wówczas było jednak obowiązującą normą. Panowie byli wówczas ekspertami od wszystkiego. Nawet reklamy artykułów gospodarstwa domowego przedstawiano w takiej formie, jakoby zdezorientowana kobieta słuchała coraz bardziej oczarowana męskiego głosu lektora, który przedstawiał jej zalety konkretnych produktów. Pomysł L’Oreal, by reklamę nakręcić z perspektywy kobiety był więc bardzo rewolucyjny. Te kilka prostych słów "Ponieważ jestem tego warta" dzięki atrakcyjności i niezmienności przesłania zdobyło międzynarodowe uznanie. Wieloletni sukces hasła L’Oreal jest też pewno silnie powiązany z przemianą roli kobiety w społeczeństwie na przestrzeni minionych dekad. Hasło “Because You’re Worth It” jest dziś jednym z najsłynniejszych haseł w historii reklamy.

1980 1995 2010

Produkcja i badania naukowe

L'Oréal to największy producent kosmetyków na świecie. Dysponuje 40 obiektami produkcyjnymi, w tym 31 z ich fabryk jest neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla (dane na 2018). Jednym z kluczy do sukcesu są prowadzone na szeroką skalę liczne badania naukowe. Koncern posiada 21 centrów badawczych w ramach 6 ośrodków regionalnych oraz 3 globalne centra w Europie. W każdym ośrodku zespoły badaczy nawiązują strategiczną współpracę z lokalnymi ekspertami lub start-upami, aby zgłębiać nieznane dotąd obszary wiedzy. Opracowywanie innowacji kosmetycznych stanowi dla grupy najważniejszy element strategii biznesowej. Zespół badawczy firmy liczy ok. 3 tysięcy naukowców z 30 różnych dziedzin: chemii, biologii, medycyny, toksykologii, a nawet fizyki. Pod względem zgłaszanych patentów dotyczących składników aktywnych firma jest bezkonkurencyjna. L'Oréal rejestruje około 400 patentów rocznie. W samym 2018 roku L'Oréalzłożył 505 wniosków patentowych.

Czy L’Oreal testuje swoje kosmetyki na zwierzętach?

Nie. Zgodnie ze swoimi oświadczeniami, L'Oreal samodzielnie nie przeprowadza testów na zwierzętach w swoich laboratoriach. L'Oréal zajmuje się natomiast w swoich laboratoriach rekonstrukcją modeli ludzkiej skóry, aby na nich prowadzić badania nad bezpieczeństwem przeprowadzane in vitro, będące alternatywą dla badań na zwierzętach.

Nie wiemy nic natomiast o tym, czy firma sprawdza, czy wszyscy producenci/dostawcy ich surowców nie przeprowadzają ani nie zlecają testów na zwierzętach.

Czy kosmetyki L'Oreal są testowane na zwierzętach? 

Niestety tak, ponieważ produkty L'Oreal są sprzedawane w Chinach, gdzie testowanie na zwierzętach kosmetyków importowanych podczas rejestracji i sprzedawanych w tym kraju jest prawnie wymagane. Firma L'Oreal będąc na rynku chińskim świadomie wyraża zgodę na testowanie ich produktów na zwierzętach oraz płaci za te testy. L’Oréal figuruje więc na liście PETA jako firma testująca na zwierzętach.

dane 2019

Grupa firm L'Oreal  jak każdy prestiżowy producent kosmetyków sprzedaje swoim klientkom elegancko opakowaną nadzieję,  marzenia o pięknie i wiecznej młodości, przedstawione na twarzach znanych aktorek i modelek. Poprzez swoje produkty dają kobietom pewność siebie, która jest dla nich warta nawet wyższej ceny, ponieważ warto na koniec wspomnieć że kosmetyki marek L'Oreal do najtańszych w gruncie rzeczy nie należą. W dzisiejszych czasach stworzona przez Eugène Schuellera marka to prężnie działające przedsiębiorstwo, które cieszy się ogromną renomą, a wszystkie nowości L’Oreal to wielkie wydarzenia na rynku kosmetycznym. Firmę L’Oréal z pewnością można nazwać gigantem w branży kosmetycznej.