(RE) START, BABY! – Probiotyczny żel do mycia

(RE) START, BABY! - Probiotyczny żel do mycia

 

22 składniki

    59%     41%

91,04% składników pochodzenia naturalnego

Aqua*

Woda

ROZPUSZCZALNIK Po nałożeniu na skórę kosmetyku, woda pod wpływem temperatury ciała wyparowuje. Ma na celu nawilżać, rozpuszczać (np. substancje aktywne) i chronić skórę przed wysuszeniem.
Ammonium Lauryl Sulfate* ALS, Laurylosiarczan Amonu

DETERGENT, SUBSTANCJA PIANOTWÓRCZA

Jest to substancja półsyntetyczna – alkohol tłuszczowy pochodzenia roślinnego poddany zmydleniu siarczanem amonu. Tani, dobrze myjący i pieniący się środek. Nieznacznie delikatniejsze niż SLS. Może wywoływać ewentualne działanie drażniące na skórę i błony śluzowe, dlatego w preparatach kosmetycznych jest stosowana z substancjami łagodzącymi drażniące działanie.

Actinidia Chinensis Fruit Extract*

Ekstrakt z kiwi

ANTYOKSYDANT, SUBSTANCJA AKTYWNA, NAWILŻAJĄCA, ZŁUSZCZAJĄCA

Ekstrakt z owoców kiwi jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy dla skóry. Jest bogaty w witaminy z grupy B oraz witaminę C, kwasy owocowe i sole mineralne. Działa na skórę nawilżająco, rozjaśniająco, przeciwrodnikowo – opóźnia procesy starzenia oraz złuszczająco, doskonale odżywia skórę.

Cocamidopropyl Betaine*

Kokamidopropylobetaina

DETERGENT, SUBSTANCJA PIANOTWÓRCZA

Substancja pianotwórcza i aktywnie myjąca, raczej łagodna dla skóry i błon śluzowych – stosowany samodzielnie w kosmetyku jest nieszkodliwy, jedynie w połączeniu z SLS, SLES itp. powoduje przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry.

Trehalose*

Trehaloza

SUBSTANCJA NAWILŻAJĄCA

Składnik pochodzenia naturalnego, nazywany cukrem grzybowym. Produkcja na skalę przemysłową możliwa jest ze skrobi. Ma właściwości wiążące wodę i pomaga utrzymać nawilżenie skóry. Redukuje zapach potu, zatrzymuje wilgoć, nawilża skórę.

Polymnia Sonchifolia Root Juice*

Sok z korzenia Yaconu

SKŁADNIK ODŻYWCZY, ANTYOKSYDANT, SUBSTANCJA NAWILŻAJĄCA, PREBIOTYK

Yacon to roślina, która daje słodkie owoce w postaci bulw, z których produkuje się syropu, zawierający aminokwasy, błonnik, potas, magnez, wapń, żelazo, fosfor, karoten, witaminy A, B1, B2, C. Sok z Yaconu stymuluje metabolizm komórkowy oraz jest prebiotykiem, przydatnym dla odbudowania właściwej flory bakteryjnej na powierzchni skóry.

Coco-Glucoside*

Glukozyd kokosowy

EMULGATOR, SUBSTANCJA KONSYSTENCJOTWÓRCZA, PIANOTWÓRCZA

Biodegradowalny, bezpieczny dla środowiska składnik, otrzymywany ze skrobi kukurydzianej i oleju kokosowego. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych.

Glyceryl Oleate*

Oleinian Gliceryny

EMULGATOR

Naturalny składnik, wytwarzany z olejów zawierających wysokie stężenie kwasu oleinowego takie jak oliwa z oliwek, oleju herbacianego, z orzechów. Działa jako środek zmiękczający skórę oraz nawilżający.

Alpha-Glucan Oligosaccharide*

 

SUBSTANCJA NAWILŻAJĄCA, ZAGĘSTNIK, PREBIOTYK

Naturalny wieolcukier otrzymywany z maltozy. Przejawia właściwości nawilżające oraz chroni skórę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Zmniejsza łuszczenie i pękanie suchej skóry. Dzięki temu skóra jest elastyczna i miękka. Uważany także za prebiotyk – błonnik, który promuje wzrost pożytecznych organizmów.

Maltodextrin*

Maltodekstryna

SUBSTANCJA KONSYSTENCJOTWÓRCZA, SKŁADNIK ODŻYWCZY, ABSORBENT

Maltodekstryna jest polisacharydem wytwarzanym ze skrobi. W kosmetykach poprawia i utrzymuje konsystencję kremów, balsamów, mleczek oraz produktów zawiesinowych. Zapobiega wytrącaniu i osadzaniu pigmentów i innych substancji nierozpuszczalnych. Ma także właściwości pochłaniające wilgoć, sebum i pot.

Lactobacillus*

 

PROBIOTYK, SUBSTANCJA NAWILŻAJĄCA

Lactobacillus  to pałeczki z grupy bakterii kwasu mlekowego – bardzo powszechne w środowisku. Bakterie Lactobacillus wspomagają dobroczynną florę bakteryjną skóry – mikrobiom, równoważą jej ekosystem i odbudowują fizjologiczne zdolności obronne. Poprawiają odporność poprzez wspomaganie naturalnej flory bakteryjnej, szybko regenerują naskórek, głęboko nawilżają i odżywiają skórę oraz zwiększają jej jędrność i elastyczność.

Tocopherol*

Witamina E

KONSERWANT, ANTYOKSYDANT

Najmocniejsza witamina o działaniu przeciwutleniającym. Chroni skórę przed rakotwórczymi wolnymi rodnikami i jest niezbędna do właściwego wykorzystania tlenu w tkankach. W kosmetykach działa również jako naturalny środek konserwujący.

Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate*

Cytrynian uwodornionych monoglicerydów olejów roślinnych

EMULGATOR, SUBSTANCJA ZMIĘKCZAJĄCA Roślinna część glicerydowa miesza się z kwasem cytrynowym, dzięki czemu następuje stabilizacja preparatów kosmetycznych. Działa głównie jako środek zmiękczający i emulgator.
Sodium Benzoate Benzoesan sodu
KONSERWANT Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu: 0,5%.
Potassium Sorbate Sorbinian potasu

KONSERWANT

Hamuje rozwój bakterii i drobnoustrojów. Może podrażniać i wywoływać alergie. Może być stosowany w ograniczonym stężeniu: 0,6% w przeliczeniu na kwas sorbowy.
Tetrasodium Glutamate Diacetate*

Tetrasodowy glutaminian dioctanu

ANTYOKSYDANT Składnik otrzymywany z surowców roślinnych, bazuje na kwasie L-glutaminowym. Łagodny środek chelatujący, który przyczynia się do stabilizacji kosmetyku, działa również przeciwstarzeniowo.

Citric Acid*

Kwas cytrynowy

KONSERWANT, REGULATOR pH, ANTYOKSYDANT, SEKWESTRANT

Występuje naturalnie w przyrodzie, w roślinach i organizmach zwierzęcych, w kosmetyce stosowana substancja identyczna do naturalnej wyprodukowana w biotechnologii. Złuszcza skórę, zmiękcza i rozjaśnia, redukują przebarwienia, wyrównują koloryt i rozświetlają skórę, zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Stosowany jest również jako naturalny konserwant oraz jest przeciwutleniaczem. Przywraca też właściwe pH skórze.

Sodium Hydroxide

Wodorotlenek sodu

REGULATOR Ph

Syntetyczna substancja utrzymująca odpowiednie pH w kosmetyku. Dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu, w zależności od zastosowania maksymalnie do 5%.

Parfum

Substancje zapachowe

SKŁADNIK KOMPOZYCJI ZAPACHOWYCH

Mieszanina naturalnych i syntetycznych środków zapachowych, bliżej nieokreślona kompozycja substancji, które mogą być uczulające. Producent nie mający nic do ukrycia i na sumieniu po prostu poda nazwy chemiczne tej grupy składników, zwłaszcza gdy te są pochodzenia naturalnego.

Linalool

Linalol

SKŁADNIK KOMPOZYCJI ZAPACHOWYCH

Imituje zapach konwalii, znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Geraniol

 

SKŁADNIK KOMPOZYCJI ZAPACHOWYCH

Wonią przypomina pelargonię. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów. Obecność substancji musi być uwzględniona w wykazie składników (INCI), gdy jej stężenie przekracza: 0,001 % w produkcie niespłukiwanym, 0,01 % w produkcie spłukiwanym

Limonene

Limonen

SKŁADNIK KOMPOZYCJI ZAPACHOWYCH

Imituje zapach skórki cytrynowej, znajduje się na liście potencjalnych alergenów.