Ubiquinone

pochodzenie: naturalne
Organiczny związek chemiczny z grupy chinonów, występujący w mitochondriach komórek roślinnych i zwierzęcych, także ludzkich. Przyspiesza regenerację witaminy E w skórze, chroni kolagen i elastynę przed zniszczeniem, przyspiesza syntezę tych białek, jest niezbędny w procesach produkcji i dostarczania energii komórkom skóry. Może być pozyskiwany z roślin jak i mięsa. Koenzym Q10 powyżej 50 mg/kg można znaleźć w wołowinie, wieprzowinie, sercach i wątrobie kurczaka, sardynkach, łososiu i czerwonym mięsie ryb. Często jest pozyskiwany z roślin, np. z awokado, orzechów, oliwek, soi, rzepaku i nasion winogron. Ubichinon stosowany jest jako kosmetyk i suplement diety.
Ze względu na cenne właściwości dotleniające, rewitalizujące, odmładzające, przeciwzmarszczkowe i silne działanie antyoksydacyjne jest z powodzeniem stosowany w preparatach do skóry dojrzałej, starzejącej się, tracącej elastyczność i jędrność, z rozstępami, przeciwzmarszczkowych. Poprawia także nawilżenie i koloryt skóry. Nieoficjalnie nazywany „eliksirem młodości”.

Undecylenamidopropyltrimonium Methosulfate

pochodzenie: syntetyczne
Kationowa substancja powierzchniowo czynna. Składnik kondycjonujący, łagodnie oczyszczający skórę i włosy, likwidujący łupież oraz konserwujący, wykazuje działanie grzybobójcze. Wygładza skórę i włosy, ułatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu. Ponadto poprawia konsystencję kosmetyków, ułatwia rozprowadzanie i spłukiwanie. Stosowany najczęściej w produkcji szamponów i odżywek przeciwłupieżowych przeznaczonych do spłukiwania oraz preparatach do higieny intymnej.
Dopuszczalne stężenie w kosmetykach: 0,1%.

Undeceth-5

pochodzenie: chemiczne
Określony jako bezpieczny do stosowania w określonym stężeniu. Stosowany jako substancja myjąca i emulgator – łączy fazę wodną i fazę olejową.

Undeceth-11

pochodzenie: syntetyczne
Ester glikolu polietylenowego i undecylowego alkoholu. Określony jako bezpieczny do stosowania w określonym stężeniu.

Urea

pochodzenie: różne, stosowany w kosmetykach jest pochodzenia syntetycznego
Organiczny związek chemiczny. Bardzo wartościowa substancja nawilżająca, zmiękczająca, zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Doskonale zmiękcza zrogowaciały naskórek. Humektant – substancja zapobiegająca wysychaniu kosmetyku oraz krystalizacji przy ujściu butelki. Istotna składowa naturalnego czynnika nawilżającego skórę.