Olaflur

pochodzenie: syntetyczne
Aminofluorek I generacji, jeden w częstych składników past do zębów. Olaflur obniża napięcie powierzchniowe śliny i tworzą jednorodną warstwę na wszystkich powierzchniach jamy ustnej. Lekko kwasowy odczyn aminofluorku wspomaga tworzenie jednorodnej warstwy fluorku wapnia. Podczas ataku kwasów bakteryjnych jony fluoru zostają uwolnione i stymulują proces remineralizacji szkliwa, zapobiegając powstawaniu próchnicy.

Olive Oil Glycereth-8-Esters

pochodzenie: naturalne
Składnik ten to rozpuszczalny w wodzie emolient otrzymywany z oleju z oliwek o łagodnym działaniu detergentowym i właściwościach zmiękczających.

Omithine HCL

pochodzenie: syntetyczne
Pochodna aminokwasu ornityny. Uczestniczy w cyklu mocznikowym. Wzmacnia włosy, może przyczynić się do ich pogrubienia. Pomaga nawilżyć i odżywić skórę.

Octyldodecanol

pochodzenie: syntetyczne – produkowany z naturalnych tłuszczy, olejów lub wosków, poprzez redukcję kwasów tłuszczowych
Lekki emolient, substancja natłuszczająca, o działaniu nawilżającym i wygładzającym. Wygładza i zmiękcza skórę i włosy. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku – ułatwia rozprowadzanie preparatu na skórze i włosach. Ułatwia zmieszanie i połączenie się składników emulsji, stabilizuje ją, zapobiegając rozwarstwianiu się fazy wodnej i tłuszczowej.