Disodium Rutinyl Disulfate

pochodzenie: syntetyczne
Składnik jest pochodną rutyny, która jest silnym przeciwutleniaczem. Jednak rutyna w naturalnej postaci jest dość niestabilna, dlatego stosuje się ją w postaci soli.
Chroni skórę przed dzianiem wolnych rodników, oraz neutralizuje już istniejące. Poprawia mikrokrążenie skóry i pomaga w transporcie innych substancji aktywnych w głąb skóry. Działa przeciwzapalnie i przeciwzmarszczkowo.

Decyl Cocoate

pochodzenie: naturalne
Naturalny emolient otrzymywany z kwasów tłuszczowych zawartych w oleju kokosowym. Zmiękcza, natłuszcza i pielęgnuje skórę. Stosowany w kosmetykach nawilżających.

Deionized Aqua

pochodzenie: naturalne + proces chemicznej dejonizacji
Woda dejonizowana to woda pozbawiona obcych jonów przez wielokrotną destylację lub przez wymianę ich na jony wodorowe i wodorotlenowe za pomocą dejonizatora.
Woda dejonizowana jest często synonimem wody demineralizowanej. Dejonizacja jest procesem chemicznym, w którym wykorzystuje się specjalnie wyprodukowane żywice jonowymienne, które wymieniają jony wodoru i wodorotlenków na rozpuszczone minerały, a następnie rekombinują z wytworzeniem wody. Ponieważ większość niecząsteczkowych zanieczyszczeń wody stanowią rozpuszczone sole, dejonizacja daje wysoce czystą wodę, która jest zasadniczo podobna do wody destylowanej, z tą zaletą, że proces jest szybszy i nie gromadzi się na nim kamień.

Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate

pochodzenie: syntetyczne
Czwartorzędowa sól amoniowa otrzymywana syntetycznie z oleju palmowego. Działa przede wszystkim jako środek antystatyczny, a po drugie jako składnik kondycjonujący i ułatwiający rozczesywanie włosów. Pomaga zmiękczyć i nawilżyć włosy. Głównie stosowany w produktach do włosów, takich jak szampony i odżywki.

Distearoylethyl Dimonium Chloride

pochodzenie: syntetyczne
Środek kondycjonujący do włosów, składnik odżywek i masek do włosów. Pozostawia włosy lśniące i gładkie oraz ułatwia ich rozczesywanie oraz powoduje, że włosy się nie elektryzują.

Distarch Phosphate

pochodzenie: syntetyczne
Składnik wiążący, zagęszczający i stabilizujący formułę kosmetyku. Pochłania wilgoć, matuje skórę i zapobiega zbrylaniu sypkich i prasowanych kosmetyków kolorowych.
W schemacie E dodatków do żywności występuje pod numerem E1412 i jest modyfikowaną skrobią.

Diethylhexyl Syringylidenemalonate

pochodzenie: syntetyczne
Składnik pomocniczy o właściwościach fotostabilizatora. Pomaga uniknąć szkodliwego wpływu czynników zewnętrznych na skórę. Wykorzystywany w kosmetykach ochrony przeciwsłonecznej, pod prysznic czy higieny osobistej. Stosowany jest do stabilizowania substancji wrażliwych na światło. DESM może zwiększyć SPF o około 5 jednostek w produktach o wysokim SPF.

Decyl Oleate

pochodzenie: naturalne
Ester alkoholu decylowego i kwasu oleinowego pozyskiwanego z tłuszczy roślinnych, głównie z oliwy z oliwek lub zwierzęcych (występuje w maśle i tranie). Substancja stosowana w kremach, sztyftach, olejkach oraz jako dodatek do kosmetyków myjących. Wpływa na jakość aplikacji produktu, ułatwia rozsmarowywanie. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.

Disodium Capryloyl Glutamate

pochodzenie: syntetyczne
Disodium – odnosi się do soli disodowej. Składnik Capryloyl oznacza, że jest pochodną kwasu kaprylowego, glutamate natomiast informuje nas, że jest to sól kwasu glutaminowego.
Środek czyszczący, powierzchniowo czynny, pianotwórczy i zmiękczający. Odżywia skórę, zapobiega elektryzowaniu włosów, a także łagodzi potencjalnie drażniące działanie silnych detergentów anionowych.