Hippophae Rhamnoides Fruit Oil

pochodzenie: naturalne – roślinne
Olej pozyskiwany z owoców rokitnika zwyczajnego, doskonały składnik aktywny. Posiada charakterystyczny zapach, smak i kolor, ale przede wszystkim jest nieocenionym, naturalnym źródłem składników pielęgnujących. Posiada ogromne ilości witamin A,  E i K oraz flawonoidów, karotenoidów, soli mineralnych i kwasów tłuszczowych. Zawartość witaminy C jest kilkanaście razy większa niż w owocach cytrusowych.
Karotenoidy odpowiadają za własności regeneracyjne, przeciwzmarszczkowe oraz antyoksydacyjne oleju, a także poprawiają koloryt skóry i chronią przed promieniowaniem słonecznym. Flawonoidy wpływają korzystnie na drobne naczynka krwionośne. Kwas Omega-7 (palmityno-oleinowy) jest naturalnym składnikiem lipidów skóry, wpływa on na proces ziarninowania i regenerację naskórka, odpowiadając za gojące właściwości oleju rokitnikowego. Polecany w pielęgnacji cery dojrzałej, ze zmarszczkami, wymagajacej regeneracji. Przyspiesza gojenie ran, zmniejsza blizny.
Stosowany przy ciężko gojących się ranach, wypryskach, a nawet odleżynach, egzemie i innych chorobach skóry. Zapobiega wypadaniu włosów, nadaje połysk i działa przeciwłupieżowo.
Owoce rokitnika zaliczane są do najbardziej odżywczych i bogatych w witaminy, minerały i polifenole oraz jako nieliczne w świecie roślin zawierają w miąższu od 8 do 12% oleju.
Olej z owoców rokitnika posiada charakterystyczny pomarańczowo-czerwony, mocny kolor oraz typowy owocowy zapach. Ze względu na mocną barwę, olej z owoców rokitnika zaleca się stosować na skórę w rozcieńczeniu do 5%.