Charcoal Powder

pochodzenie: naturalne
Węgiel aktywny to węgiel w najczystszej postaci. Węgiel aktywny stosowany w kosmetykach może pochodzić z węgla kamiennego, brunatnego, torfu czy drewna. Dzięki swojej strukturze idealnie radzi sobie z przyciąganiem i wchłanianiem toksyn, zanieczyszczeń ze skóry, nadmiaru sebum, czy też zrogowaciałego naskórka. Wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, rozjaśniające i kojące. Z uwagi na swoje właściwości stosowany jest w produktach do oczyszczania i pielęgnacji głównie cer tłustych, mieszanych i trądzikowych. Pomaga zwalczyć zaskórniki, złagodzi zmiany zapalne na skórze, oczyści ją i odświeży. Eliminuje także przykre zapachy. Jednocześnie jest łagodny dla skóry, nie powoduje podrażnień i nie narusza jej bariery ochronnej.
Poza zastosowaniem w produktach do pielęgnacji skóry i włosów, węgiel aktywny jest substancją, która skutecznie wybiela zęby, nie uszkadzając szkliwa. Dzieje się to za sprawą pochłaniania związków garbnikowych z powierzchni zębów, które odpowiadają za nieestetyczny kolor zębów, a ich obecność spowodowana jest piciem kawy i herbaty.
Należy zwracać uwagę na nazwę w INCI, ponieważ w wielu konwencjonalnych kosmetykach występuje tylko czarny pigment (INCI: Carbon Black / CI 77268) i w zasadzie poza funkcją barwiącą nie wykazuje takich właściwości, jak rzeczywisty węgiel aktywny.